Samazini birokrātiju

Mazinām slogu kopā!

Valsts kanceleja un ministrijas turpina darbu procedūru atvieglošanā iedzīvotājiem.

Ziņo mums, ja sastopies ar garām rindām, sarežģītām procedūrām un citām administratīvā sloga izpausmēm. Ziņo, ja Tev ir laba ideja, kā mazināt slogu.
Iesaisties administratīvā sloga mazināšanā:
http://www.mazaksslogs.gov.lv/slogs/sakums/1 komentārs:

Anonīms teica...

"Ļabu pārvaldību"demonstrē Vaivaru TPC darbinieki.
Lai saņemtu valsts apmaksātos ortopēdiskos apavus, viņi ir noteikuši, ka klientiem (tai skaitā invalīdiem) ir jāspēj izvēlēties no 2 firmām viena(bez jel kāda priekšstata par to, ko katra no tām var piedāvāt konkrētajam cilvēkam)un jādod ziņa Vaivaru TPC.Pēc nedēļas tiek nosūtīta atļauja izvēlētās firmas darbiniekam=ārstam-ortopēdam atvērt datu bāzi ar konkrētā klienta datiem. Tikai tad klients drīkst sarunāt vizīti pie izvēlētās firmas apavu izsniedzēja, lai iepazītos ar apavu sortimentu un pielaikotu tos.Ja nekas no esošā piedāvājuma ilgākā laika posmā konkrētajā firmā nav bijis piemērots, vainīgs klients.Atkal ir jāvēršas Vaivaru TPC ar iesniegumu, lai ļauj nu jau otras firmas darbiniekam iepazīties ar konkrētā klienta datiem, kā rezultātā būtu iespēja sākt laikošanu un noprecizēt izvēli tur.Atkal jāgaida aptuveni nedēļu, kad jau ir piesūtīts slimo kāju īpašniekam brīdinājums no tā paša Vaivaru TPC ar atgādinājumu, ka neizņemot apavus 3 dienu laikā, finansējums tiks zaudēts.Arī tajā gadījumā, ja otrajā firmā arī nebūs ko uzlaikot!
Kāpēc tāda cilvēku ar pārvietošanās grūtībām nerrošana notiek, nav zināms!
Laikam neuzticas ārstiem-ortopēdiem, kas izsniedz valsts iepirkuma ietvaros iegādātos(Pēc |Nelsones ieskatiem izvēlētos)ortopēdiskos apavus.Daudzi no ārvalstīs iepirktajiem apaviem nemaz nav piemēroti Baltijas klimatam, vēl daudziem nemaz nav ortopēdisko zolīšu, lielais vairums ir nemoderni un pat veciem cilvēkiem sava izskata dēļ netīkami, bet ļoti dārgi apavi.Ortopēdijas un protezēšanas centrā redzot, ka mazāk turīgie sabiedrības pārstāvji-cilvēki ar pārvietošanās traucējumiem nevēlas vilkt kājās apavus, kurus cenšas uztiept šī centra vadītāja, ir spiesti gaidīt nākošo valsts iepirkuma konkursu, kas atkal nozīmē vairāk kā gadu iztikt bez ortopēdiskajiem apaviem.
Abās firmās ir plašs piedāvājums tiem cilvēkiem, kas var samaksāt par apavu pāri vairāk kā 100 eiro. Tiem, kas nevar, valsts daļēji apmaksā tikai Vaivaru TPC noteikto skaitu un izvēlēto modeļu apavus.
Tādēļ bieži sabiedrībā redz tieši ar kruķiem staigājošos cilvēkus rudens zābakos ietērptās kājās ne tikai pavasarī, rudenī un ziemā, bet arī vasarā.Samaksājuši par, piem., Spānijā ražotajiem apaviem 39 eiro(pilna cena 89 eiro)kā līdzmaksājumu, viņi nēsā taupīgi vismaz 6-7 gadus.Jo lētāk ir nopirkt nepiemērotus vai izvalkātus apavus ikdienas staigāšanai, tajos ievietojot ortopēdiskās zolītes par 10-14 eiro.
Nevienam jau negribas uzklausīt veselu cilvēku moralizēšanu par to, cik konkrētā persona ar slimu muguru vai kājām ir nepiemērota konkrētā apavu noliktavas darbinieka personībai.Arī neskaitāmas reizes pildīt formalitātes, tad izņemt numuriņus un atkal gaidīt, kad uzaicinās VPOC darbiniece pie sevis, lai paziņotu, ka apkalpot nekādi nedrīkstot un nevarot, jo nav pieejami dati datu bāzē! Un vispār ...VPOC vadītāja steidz atgādināt šai apavu izsniedzējai, ka viņai tieši tobrīd, kad ierodas klienti ir jādodas pusdienās vai dienas vidū beidzas darba laiks.
Kaut gan es pārbaudīju, arī ceturtdienās tas nav saīsināts līdz 14.00-tiem, kā reāli strādā konkrētās noliktavas pārzine šajās dienās.Un šai darbiniecei beidzot savu pusslodzes piestrādāšanas darbu, vēlāk atnākušajiem klientiem bija jānodrošina tieši tāda pati apkalpošana kā rītos.Patreiz vairākas dienas nedēļā pēc 14.00-tiem pēcpusdienu apmeklētājiem tiek paziņots, ka noliktava slēgta un tādēļ var apskatīt un tikai par pilnu cenu iegādāties VPOC veikala plauktos un stendos esošos apavus.(!!! Ne tos, kas domāti kā valsts apmaksātie !!!).